OČISTA A NABITÍ KRYSTALŮ

05.06.2019

Je mnoho způsobů, jak můžeme krystaly očišťovat a energeticky nabíjet. Každý krystal je naprosto jedinečný, a tak si sami můžete navnímat, která varianta je vhodná pro určitý krystal. Mnoho z krystalů, které máme v nabídce jsou vědomé bytosti, které jsou schopny se sami očistit, a tak není potřeba je čistit tak často, jak bylo zvykem.

Výjimkou jsou krystaly, které jsou určené na ochranu a odebírání veškerých negativních energií - např. Turmalíny, tyto krystaly je vhodné často čistit, neboť stahují a pohlcují do sebe obrovské množství energie jak od nás, tak z našeho okolí.  

Nyní si rozepíšeme varianty, které lze použít a ze kterých si můžete vybrat jak podle druhu krystalu, tak i času, či vašich možností.

1. OČISTA VODOU

Pokud máte v okolí přirozeně tekoucí vodu, studánku, pramen a říčku, krystaly můžete očišťovat na tomto místě. Stačí krystaly položit do vody a nechat je proudy, esencí vody očišťovat a znovu nabít. Pokud nemáme přístup k přírodní tekoucí vodě, postačí nám i voda z kohoutku, kde navíc použijeme i náš záměr. Požádáme vodu o očištění krystalu a zároveň můžeme záměrem pronášet: 

ČISTÍM TENTO KRYSTAL OD VŠECH NEGATIVNÍCH A NÍZKOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ. 

Tuto větu můžeme několikrát opakovat, až budeme vnímat, že je krystal očištěný, či vydal paprsek světla a začal znovu zářit. 


2. OČISTA VYKUŘOVADLY

Je mnoho vykuřovadel, které můžeme na očistu krystalů použít.V Krystal Galaxy nejvíc milujeme Palo Santo, dřívko, které je velmi jemné, příjemné vůně, ale zároveň krásně očišťuje. Doporučujeme jej na velmi světelné krystaly - akvamaríny, opály, smaragdy, kunzity, vltavíny nebo krystalové šperky. 

Pro velmi silnou očistu a hlubokou očistu ochranných, či čistících krystalů pak můžeme použít Šalvěj bílou. Ta je vhodná na použití a očištění jak krystalů, ale při každé vědomé práci na očistu sebe, či prostoru, ve kterém žijeme, pracujeme. Na co všechno vykuřovadla můžeme použít si přečtěte zde: https://hvezdneduse.cz/vykurovadla-a-jejich-sila/

K  některým vykuřovadlům potřebujeme uhlíky a mističku, u Palo Santa, či Bílé Šalvěje nepotřebujeme nic. Vykuřovadlo zapálíme a zahalíme krystal do vzniklého dýmu, který negativní energie pohltí a transformuje. Můžeme použít pouze samotné vykuřovadlo nebo k němu použít i pírko, abychom dým krásně v prostoru rozvířili na daný krystal a zároveň požádali o očistu i živel větru. Používejte opět váš záměr pro tuto očistu. 


3. OČISTA KRYSTALŮ SVĚTLEM 

Tento postup používáme nejčastěji, neboť je to velmi jednoduchá a přitom účinná varianta, která se dá použít na všech místech, ve všech situacích.

Naladíme se na Zdroj, či Kosmickou energii a začneme jí korunní čakrou stahovat do svého těla, které celé naplníme světlem. Tato Světelná kosmická energie prochází každou naší buňkou, prostorem, celým tělem. 

Držíme krystal v rukou, každým dalším nádechem přivádíme světlo do našeho těla, tímto světlem jsme naplnění a tak tuto energii můžeme nechat procházet skrz naše ruce přímo na krystal. Ve vizi si představujeme nebo vnitřním pohledem vidíme, jak toto Světlo prozařuje celý krystal a očišťuje je od všech nánosů, či negativních energií. Světlo zahalí celý krystal a veškeré energie transformuje, zároveň se krystal nabije a načerpá energií. 


4. NABÍJENÍ NA SLUNCI 

Slunce je život, vyživuje nás svými paprsky, dodává sílu a energii nejen nám, ale také krystalům. Sluneční paprsky dokáží krystal čistit a také je nabít energií. Mnoho z krystalů ovšem nesnese přímé sluneční paprsky, to je dobré si vždy vyhledat. Krystaly, které slunce přímo milují jsou křišťály. 


5. NABÍJENÍ NA ÚPLŇKU

Mnoho krystalů, které nesnesou sluneční paprsky je příjemnější varianta nabíjení při úplňku, nebo 3 dny před a 3 dny po úplňku, kdy je tato silná energie ještě znát. I když krystaly čistíme jinými metodami, vzpomeňte si na své krystaly právě na některý úplněk a můžete je dát nabíjet rovnou všechny. Měsíční svit milují labradority, měsíční kameny, ametysty, opály...


6. NABÍJENÍ KRYSTALŮ NA AMETYSTOVÉ DRŮZE

Na nabití osobních šperků, či určitých krystalů můžeme také použít také vhodnou ametystovou drůzu, která má krásnou očistnou sílu právě pro další krystaly. Krystaly na ní můžete položit a nechat je tam přes noc spočinout a nabít. Pokud budete na ametystové drůze krystaly často nabíjet, nezapomeňte drůzičku také očišťovat. 


7. MODLITBOU

Síla myšlenky a modlitby je mocná, pokud to tak vnímáte očišťovat a nabíjet krystal můžete právě pomocí modlitby, která vám přijde. Věřte svým záměrům a své síle, že pokud žádáte, tak se to děje...


8. VIBRACÍ - ZVUKEM 

Pokud jste propojení s hudbou, či zvukem jako takovým, vyzkoušejte i očistu a nabití např. pomocí tibetských, či křišťálových mís nebo křišťálové pyramidy. Vysoká vibrace z těchto nástrojů prostupuje krystaly a rozvibrovává vše do správného posvátného zvuku, do té správné, čisté Zdrojové vibrace.


9. NECHTE SE VÉST

Všichni jsme tak stejní a přitom odlišní, disponujeme určitými schopnostmi a dary, které jsou naší součástí a mnohdy si je ani neuvědomujeme. To, co platí pro nás, nemusí platit pro ostatní. Vesmír je ve svém konání dokonalý, takže ANO, všechno je možné. 

Při nabíjení a očistě krystalů se proto nechte vést vaším srdcem, intuicí a pokud vnímáte, že máte krystal položit na nějaké místo doma, udělejte to - může se jednat o silové místo. I v přírodě můžete kámen položit např. ke květině, ke stromu, pokud ho cítíte zakopat na chvíli do panenské půdy nebo s krystalem vyjít na kopec, skálu, kde je silný tok energie, udělejte co vás napadne. 

Všechno je na nás a na tom, jak se necháme vést, dovolte si vše, co vám přijde, ať to vypadá jakkoliv bláznivě :-) Autor: Hana Sahhu-Arah   www.krystalGalaxy.cz

Článek můžete libovolně šířit s uvedením zdroje a autora. 


© 2019 WWW.KRYSTALGALAXY.CZ